FİKRİ MÜLKİYET HUKUKU


Bir marka hakkı unsurunun ya da patentin izinsiz kullanılması, bir ürünün izinsiz kopyalarının satışa çıkarılması ya da daha genel tabiri ile korsan ürünlerin piyasaya sürülmesi ya da bir müzik eserinden intihalin yapılması ya da yine bu tarz bir eserin izinsiz kullanılması gibi pek çok örnekte fikri ürün sahibi kişi ya da kuruluşların fikri haklarının ihlal edilmesi söz konusudur. Bu tarz hak ihlallerine karşı etkin bir hukuksal korunmaya başvurulması hem mali sonuçları hem de hak sahibi açısından manevi sonuçları noktasında son derece önemlidir. Hukukumuz bu gibi hak ihlallerine tazminat hukuku ve ceza hukuku olmak üzere iki farklı sonuç bağlamış olup her iki hukuk alanının da etkin bir şekilde kullanılmasının istenen neticelere ulaşılabilmesi için önemli olduğu görülmektedir. Haksız olarak fikri ürünlere tecavüz edildiği isnadına karşılık bu davaların çok ciddi sonuçları göz önüne alındığında böyle bir iddia ile karşılaşan kimselerin de etkin bir hukuki yardımdan yararlanması gereklidir.

Biz Ne Yapıyoruz ?

PEK-ER AVUKATLIK BÜROSU Türkiye’nin önde gelen bilim insanlarıyla yaptığı işbirliği ve bu alandaki pek çok davada edindiği tecrübe çerçevesinde Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku alanında deneyimli ekibiyle gerek hukuk davaları gerek ceza hukuku alanında müvekkillerine;

Marka ve patent davaları

Fikir ve sanat eserlerine tecavüzden kaynaklanan hukuk davaları

Fikri mülkiyet ürünlerine tecavüzden kaynaklanan ceza davaları alanlarında etkin ve sonuç odaklı hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmetleri vermektedir.